Gliwicykl czyli rajd rzeczyckimi bezdrożami

30 lipca Gliwicka Rada Rowerowa zorganizowała kolejną edycję Gliwicyklu. Tym razem trasa obejmowała nasze Łabędzkie Pola a metę określono na Jeziorze Dzierżno Duże. Korzystając z okazji zbieramy się liczną grupą cyklistów u zbiegu ul. Zamkowej i Rzeczyckiej, by dołączyć do głównej grupy peletonu jadącego z centrum miasta. Po drodze Tomek Herud, szef GRR, pokazuje uczestnikom kluczowe punkty trasy, tłumacząc o co chodzi ze zmianą studium i planu. W sumie w Gliwicach to wyjątkowa sytuacja, że mieszkańcom udało się całą sprawę wychwycić na etapie wprowadzania zmian w miejskim prawie, kiedy jeszcze można interweniowac skutecznie, mimo tego, że władze miasta zafundowały nam ten trudny moment w czasie wakacji!

Dla nas, mieszkańców Starych Łabęd, Gliwicykl to była doskonała okazja do przedstawienia walorów fauny i flory tych terenów pozostałym uczestnikom Rajdu i do nawiązania nowych znajomości. 

Po raz kolejny cieszy spore zainteresowanie naszą wspólną sprawą. Mieszkańcy innych dzielnic zaczynają nas coraz lepiej rozumieć, smutny fakt, iż władze miasta przeznaczyły ten teren do zniszczenie dociera do coraz większej liczby mieszkańców.